zbarvení

Na stránce se pracuje, děkujeme za pochopení. Pokud nám chcete pomoci s rozšířením a upřesněním této sekce, prosím kontaktujte nás, děkujeme 🙂

Nejdříve je určitě dobré vědět, že Pagekon řasnatý se během dne a v závislosti různých vjemů „vybarvuje“. Díky tomu tedy rozlišujeme „Fired-up“ a „Fired-down“

Patternless

Nejzákladnější barevné rozlišení je takzvané „Patternless“, kdy se bavíme o jednobarevném Ciliátovi. Boky i hřbet mají stejnou barvu. Většinou se jedná o „red“(červený), „brown“(hnědý), „yellow“(žlutý)

Bicolor

Jedná se také o jednobarevnou formu, avšak hřbet má jiný odstín než boky Ciliáta, avšak stále stejnou barvou.

Flame

U zbarvení Flame už jasně vidíme jinou barvu hřbetu oproti bokům. Boky by měli být bez barevných map, ale né výlučně. Mezi flame se můžou řadit i jedinci s menšími barevnými mapami na bocích.

Tiger

Jak už podle názvu vyplívá, jedná se o zbarvení připomínající tygří pruhy. Toto zbarvení se rozděluje podle síly pruhování. U menších jedinců nemusí být zcela konečné, postupem růstu se může pruhování rozpadat, nebo zesílit. Tiger se pozná podle jasných proužků, táhnoucích se nepřerušovaně od hřbetu až k bříšku. Barevně jasně kontrastují s okolní barvou.

Brindle

Jedná se o podskupinu Tiger. Zde rozpoznáváme také proužky, ale méně nápadné. Proto označení Brindle (žíhání)

Harlequin

Jednou z nejrozšířenejších zbarvení je Harlequin. Toto zbarvení se podobá zbarvení Flame. Podobně jako u Flame máme jednu barvu na těle, které říkáme základní a druhou barvu na hlavě, hřbetě, nohách a po stranách břicha. Pro pojmenování zbarvení udáváme jako první základní barvu, poté barvu map a vzorů po těle a označení Harlequin (např. Brown Cream HQ)

Extreme Harlequin

U takového jedince nám barva na bocích dosahuje téměř až ke hřbetu jedince.

Halloween Harlequin

Toto zbarvení má základní barvu tmavě hnědou až černou a jako druhou barvu má jasně oranžovou.

Pinstripe

Další nejrozšířenější zbarvení je Pinstripe. U tohoto zbarvení se díváme hlavně na hřbet Pagekona. Na hřbetě rozpoznáme krásně viditelné většinou bílé linky, které nám hřbet ohraničují z obou stran.

Partial Pinstripe

Linka u takto označovaného jedince je značně přerušovaná.

90-95% Pinstripe

Linka u takto označovaného jedince je téměř nepřerušená

Full Pinstripe nebo 100% Pinstripe

Linka u takto označovaného jedince je naprosto bez přerušení – jinou barvu nesmí mít ani jedna šupinka v lince.

Phantom Pinstripe

Linka u takto označovaného jedince je naopak od ostatních tmavá a vyniká hlavně u světlého zbarvení. Tato linka nám podtrhává hřbet a není tedy přímo ohraničující, ale je umístěna těsně pod hřbetní linií.

Tri-Color Pinstripe

U tohoto zbarvení by měli být zastoupeny tři barvy jak název napovídá. V nejideálnějším případě by tyto barvy by měli být zastoupeny stejným dílem. Většinou se jedná o hnědou/černou barvu, žlutou/oranžovou barvu a bílou/krémovou barvu

Dalmatin

Jedinec označovaný jako dalmatin má po těle jasně viditelné černé tečky, které jsou po jeho těle nahodile rozmístěné. Tento znak se může objevit u jakkoli zbarvených jedinců. Tečky se mohou objevovat během dospívání postupným svlékáním a můžete si jich všimnout až když je Pagekon dospělý.

Superdalmatin

Superdalmatin se vyznačuje značně vetším množstvím černých teček po celém těle. Teček může během dospívání přibývat.

Ink Spot Dalamatin

Zde se bavíme o superdamatinovi, jehož tečky jsou jakoby „rozlité“ do inkoustových skvrn. Těchto skvrn nemusí být mnoho, ale i tak se jedná o jedince označovaného jako „Ink Spot“

Oil Spot Dalmatin

Skvrny u takových Ciliátu vypadají jako olejové, ale jejich barva není zcela černá. I během postupného svlékání jedince se skvrny nevybarvují do černa, ale zůstávájí šedivé.

Red Spot Dalamatin

Už podle názvu se bavíme o Ciliátovi, který má po těle červené tečky. Může se však stát, že se tyto červené skvrny objevují společně s černými. V tom případě se bere v potaz, kterých teček je více.

Lili White

Toto zbarvení má převahu bílé barvy hlavně po bocích a hřbetu s ocasem. Jedná se o vzácnější zbarvení, jelikož bílá barva se nemusí u potomků nikdy objevit. Čím více bílé barvy jedinec má, tím bude stoupat i jeho cena. Lili White se samozřejmě dále určuje podle druhého zbarvení například na Red, Orange, Brown až například na Phantom.

Red Lili White

Dark Lili White

Phantom Lili White

Zde nám převládá základní (většinou tmavá) barva a malý bílý proužek

Axantic

Axantic je označení pro skutečně černé zbarvení. Černé a žádné jiné než černé (tmavě hnědá sem opravdu nepatří). Jelikož je už mnoho mutací, takové zbarvení se v chovech objevuje opravdu zřídka a je většinou potřeba zapátrat v zahraničí. Jedná se o nejvzácnější zbarvení u tohoto druhu.